Austria 05.2015


Attersee  22-05-2016r. 

Piękne jezioro z dużą ilością miejsc nurkowych. Droga dookoła jeziora znacznie ułatwia dotarcie do celu nurkowania. Attersee to największe austriackie jezioro jego długość wynosi 21km a powierzchnia wynosi prawie 46km2. Głębokość maksymalna 171m, wysokość nad poziomem morza 467m.

Wolfgangsee  23-05-2016r.

Jezioro Wolfgangsee należy do najbardziej malowniczych alpejskich jezior w Austrii i jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w regionie Salzkammergut. Leży ono u podnóża góry Falkenstein, której ściana spada pionowo do jeziora z wysokości 120 m, a pod wodą sięga jeszcze dalszych 90 m w dół. Fantastyczne formacje skalne w tym obfitującym w ryby jeziorze można zobaczyć także na nurkowisku Franzosenschanze.

 

Grüner See  24-05-2016r.

Grüner See (Zielone Jezioro) leży w okolicach austriackiej miejscowości Tragoess, w paśmie Hochschwab w austriackich Alpach. Swoją nazwę zawdzięcza lazurowej, krystalicznie czystej wodzie.

Przez większą część roku jezioro ma głębokość zaledwie 1 metra, a przylegające do niego obszary, objęte ochroną, są popularne wśród miłośników wędrówek i pikników. Sytuacja zmienia się na wiosnę, kiedy to wskutek topnienia śniegu w okolicznych górach poziom wody w nim podnosi się nawet do 12 metrów. Pod lustrem wody znikają okoliczne drzewa, skały, przybrzeżne łąki i turystyczne szlaki.

Na około miesiąc (od połowy maja do czerwca) jezioro staje się pięknym podwodnym mikrokosmosem, którym niepodzielnie władają pstrągi, ślimaki i kraby.