KLUBOWICZ-Pliki do pobrania – DAN


 Aktualności                      Kącik wiedzy                     Pliki do pobrania


     

 

                          W latach osiemdziesiątych, głównie dzięki lekarzom włoskim i amerykańskim powstał Divers Alert Network (DAN). Kilkanaście lat później organizacje o podobnych działaniach połączyły się tworząc największą organizację ubezpieczającą płetwonurków – DANInternational, składającą się z kilkunastu oddziałów regionalnych rozmieszczonych na całym świecie. Zarówno nurkowie zajmujący się tą dyscypliną profesjonalnie jak i amatorzy czerpią korzyści z bycia jej członkiem. Organizacja przede wszystkim wspiera badania z zakresu medycyny nurkowej, zbiera i analizuje skrupulatnie dane z wypadków nurkowych, zapobiega wypadkom nurkowym po przez uświadamianie oraz organizowanie różnych szkoleń i kursów. Jednak najważniejsze zadanie to bardzo skuteczne niesienie pomocy potrzebującym osobom w wypadkach pod wodą.

Przedstawiamy wam materiały dydaktyczne kursu :

Resuscytacji DAN (DAN Basic Life Support) – BLS – to wstępny poziom wyszkolenia, stworzony w celu nauczenia umiejętności składających się na podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dorosłych (Adult BLS) w sytuacjach zagrożenia życia oraz procedur zawiadomienia pogotowia.

 DAN Basic Life Support  pobierz   


Kurs DAN Oxygen Provider – kurs Ratownik Tlenowy DAN (Pierwsza Pomoc Tlenowa). Kurs DAN Ratownika Tlenowego, jest szkoleniem podstawowym mającym na celu przedstawienie urazów nurkowych i nauczenie pierwszej pomocy tlenowej w takich przypadkach.

DAN Oxygen Provider   pobierz